Technika

Kompas jako takový je přístroj se skládá z magnetické ručičky, která je ovlivňována magnetickým polem Země, a obalu. Díky mg poli Země vznikají siločáry běžící v určitém směru, podle kterých se ručička kompasu otočí k severu. Pomocí znalosti severu se můžeme jednoduše orientovat v mapách a i přírodě. Existují i elektronické kompasy, které neobsahují ručičku, ale speciální elektrotechniku, který vyhodnotí směr siločar a orientaci nám ukáže na displeji.

Buzola je velmi podobná kompasu, avšak má více výhod a možností. Buzola může být ručičková či elektrická. Pomocí ní můžeme určit náš azimut (úhel, ve kterém se nacházíme od přímé pomyslné čáry k severu). Tato možnost byla velmi důležitá pro námořníky při počítání polohy na oceáně. Buzoly sice reagují pomaleji než kompasy, ale při klidném prostředí jsou přesnější. Obsahují také označenou stupnici číslicemi ve stupních.

Existuje celá škála kompasů a buzol, jen vybrat ten správný a je potřeba se zamyslet, zda kompas využijete či vám bude doma ležet jen v šuplíku. Kompasy či buzoly můžeme pozorovat nečastěji u skautů či ekologů.

Využijte profesionální detektivní služby, které již od roku 2001 poskytuje naše detektivní kancelář. Nabízíme komplexní nabídku detektivních činností, jako je například sledování osob, prokázání nevěry, prověřování obchodních partnerů atd. Naše detektivní agentura poskytuje služby po celém území České republiky. Každý soukromý detektiv pracující na případu, dodržuje maximální diskrétnost a je plně loajální k zadavateli.

Vybavení autoservisů a také vybavení pneuservisů od tradičního českého dodavatele společnosti AMI Morava. V široké nabídce naleznete zvedáky na auta (například nůžkový zvedák nebo hydraulický zvedák). Samozřejmě nechybí ani tradiční stroje jako vyvažovažka kol nebo její nezbytný doplněk zouvačka pneu.

Ojeté tahače a také nákladní auta najdete na serverech nabízejících použité trucky. Hledáte nákladní auta bazar nebo třeba použité nákladní přívěsy a návěsy? Nabízíme kamiony značek DAF, Volvo, Avia, Man, Tatra, Renault, Iveco, Mercedes-Benz, Scania.